Hakkımızda

E-SATISFACTORY Mayıs 2007 tarihinde satış profesyonelleri tarafından kurulmuş bir satış eğitim şirketidir.

Satışın dehası olarak dünyaca tanınan, ülkemizde de "Satışın Kutsal Kitabı", "Satışın Kırmızı Küçük Kitabı" "Evet! Tarzı" ve daha birçok kitabı bulunan yazar, eğitmen ve TrainOne online eğitim sisteminin kurucusu Jeffrey Gitomer ile lisans anlaşması yaptık. (Jeffrey Gitomer 2009 yılında Business Week tarafından dünyanın en iyi on satış gurusu arasında gösterilmiştir.)

Aykut Yalçın

ODTU Gıda Mühendisliği'ni 1994 yılında bitirdikten sonra satış sektöründeki farklı sektörlerde ulusal (Superonline) ve uluslararası şirketlerde (Coca-Cola, Danone, Allied Domecq, Altra Optik), tüm satış kanallarında (Bayi Yönetimi, Zincir Mağazalar Yönetimi, Dış Ticaret, Çağrı Merkezi operasyon kurulum ve yöneticiliği) pozisyonlarında görev aldı. Farklı sektörlerde başarılarıyla, satışın ürün temelli değil, ilişki, eğitim ve tutum temelli olduğunu tecrübe etti.

Çalıştığı kurumlarda insan kaynaklarıyla birlikte mükemmel işler yaratmada temel sebebin beceri veya yetenekler dışındaki kişisel özellikler olduğu konusunda projeler yürüttü.

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde MBA programını tamamlayıp, bu işin gri renklerini öğrendi. Satış yönetiminin etkinliğinin arttırılması amacıyla Kurumsal Karne Süreç Yöntemleri konusunda yüksek lisans tezi yazdı. Amerika'da bir organizasyon geliştirme programında "Satış Takımı Performansına İvme Kazandırmak" üzerine eğitim aldı. Yine Amerika' da Çağrı merkezi yönetim sanatı ve Telefonda satış üzerine e-öğrenme sistemi eğitimleri aldı. IACET onaylı koçluk eğitimini tamamladı.

Jeffrey Gitomer'den satışa dair hayat dersleri ve tutum hakkında hakkında dersler aldı. TrainOne ile Türkiye'de bir ortaklık kurulması konusunda Gitomer'i ikna etmeyi başararak satış eğitimlerinde yeni bir dönem başlattı.

Çalıştığı firmalarda eğitimler hazırladı ve in-house eğitimler verdi. Serbest Danışman olarak satış operasyonu ve çizgi altı pazarlama faaliyetleri ile ilgili çalışmalar yaptı.

2008 ve 2009 yılında ASTD tarafından karma eğitim (e-öğrenme ve sınıf iç) alanında en fazla satış artışı sağlayan birincilik ödülü alan program ile kişisel gelişimini ilerleterek, bakış açılarını değiştirebilecek bilgi seviyesine ulaşmayı başarmıştır.

Sabancı Üniversitelerinde yetenek geliştirme ve yönetici liderlik programlarında eğitmen olarak görev almaktadır. (“Financial Times Executive Education Customised Programs 2018” dünya sıralamasında 78. sırada yer alarak “Kuruma Özel Programlar” alanında dünya sıralamasına giren ilk Türk üniversitesi)

Aykut Yalçın’ın müşterileri arasında Samsung, Philips, Chemetall, Apple, Caterpillar, BMW, Türk Telekom, LG, Sony, HP, KIA, Hyundai, Avea, Hedef Filo, Renault, Symantec, Vdf, Avis, Otokoç, Ekol lojistik, Borusan Lojistik, Tatil sepeti, Callpex, CMC gibi 200’e yakın kurum vardır.

"Satıcı Kapıyı Kaç Kere Çalar?" adlı kitabın yazarıdır.

Güler Oral

İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezundur. Üniversitede okurken Türk Hava Yolları A.O’ da başladığı kariyerini 2009 yılında aynı kurumdan emekli olarak tamamlanmış ve sırası ile aşağıda belirtilen iş deneyimini kazanmıştır. 1989-2001 yılları arasında Türk Hava Yolları A.O. Uçuş İşletme ve Eğitim Başkanlıklarında Kabin Amiri ve Eğitmen olarak görev yapmış bu görevlerin yanı sıra Eğitim bölümünde yöneticilik yapmıştır. Kalite Yönetim Sistemlerinin yürütülmesinde rol almış, iç denetçilik yapmış ve kalite sistem eğitimleri vermiştir.

Çeşitli otellere, tekstil firmalarına, enerji, iletişim, dayanıklı eşya ve ulaşım sektörüne kişisel gelişim, kalite sistem ve hizmet sektörüne yönelik eğitimler tasarlamakta ve bu eğitimleri vermektedir. Lufthansa (acil durum eğitimleri), IATA (International Air Transport Association), KALDER (Türk Kalite Derneği), Ulaştırma Bakanlığı, ODTÜ ’nün verdiği çok sayıda eğitim programlarında eğitim almış, Can ve Ersan Gürzap tarafından Doğru ve Etkili Konuşma konusunda Eğitmen olarak yetişmiştir.

Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden 16PF Kişilik Envanteri Yorumlama eğitimi almıştır.

Marmara Üniversitesi İşbirliği ile Öğretim Üye ve Yardımcılarının “Eğiticilerin Eğitimi” Projesi ve Etkileşimli Görsel Tasarım Eğitim Atölyesi Proje Tasarımı ve Yönetimi Projelerinde Eğitmen olarak görev almıştır.

Hizmet sektöründe müşteri ve çalışan memnuniyetini artırmayı hedefleyen pek çok projede bizzat görev almıştır, çalıştaylar, bayi toplantıları gerçekleştirmiştir. Çeşitli üniversiteler ile proje bazlı eğitimler gerçekleştirmekte, şirketlere eğitim içeriği oluşturma kapsamında danışmanlık vermekte ve aynı zamanda şirket içi eğitmenleri yetiştirerek danışmanlık vermektedir.

Profesyonel Koç (Adler)

Ebru Yaşar Seçen

1970 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Davutpaşa Lisesi ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümünden mezun olan Seçen, üniversite eğitiminin ardından, kariyerini, ortaokuldan beri ilgilendiği tiyatro oyunculuğu üzerine kurmuştur.

2002 yılından itibaren Ankara Özel Oda Tiyatrosu ile birlikte çalışmıştır. 2003 yılında yine Oda Tiyatrosu ile Anadolu Turnesini gerçekleştirmiş, Türk halkının sanattan uzak kalan kesimlerine ve gençlere tiyatro sevgisi aşılama misyonu çerçevesinde binlerce kilometre yol almışlardır. Ayrıca 2003 yılında, “Operadaki Hayalet Üzerine Bir Fantezi” Oyunu ile 48 saat sahnede kalarak bir rekora imza atmışlardır.
2012-2018 yılları arası, Aydoğan Temel’in 1986 yılında kurduğu ve Genel Sanat Yönetmenliğini yaptığı Beyaz Gemi Oyuncuları kadrosunda yer almıştır.
Ebru Yaşar Seçen, tiyatro oyunculuğunun yanı sıra “Uludağ Limonata”, “Avea”, “Turkcell”, “Ülker” “hepsiburada.com”, “Koç Allianz” başta olmak üzere çeşitli reklamlarda ve “Avrupa Yakası”, “Yaban Gülü”,” Deli Saraylı”, “Zoraki Başkan” gibi TV dizilerinde bölüm oyuncusu olarak rol almıştır.
Ayrıca TRT’de program yazarlığı, Vatan Gazetesi İstanbul Guide’da metin yazarlığı ve reklam ajanslarında reklam yazarlığı görevlerinde de bulunmuştur. Uzun ve kısa metraj film senaryoları da yazmaktadır.
Seçen, İstanbul Özel Oda Tiyatrosu’nda ve çeşitli liselerde 2011 yılına kadar genç oyuncu adaylarına Diksiyon ve Oyunculuk ile Sahne Beden Dili eğitimleri vermiştir.

Bir dönem “Baila Tango”da Hasapiko (sirtaki) ve Zeibekiko eğitmenliği de yapmıştır. Ebru Yaşar Seçen hâlihazırda vermiş olduğu eğitim ve seminerleri, aldığı Sosyal Bilimler ve oyunculuk eğitimini harmanlayarak, kurumsal ve bireysel ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde, Etkili İletişim ve Beden Diline yönelik; “Bir Dil Bir Beden”, “Sunum Teknikleri”, “Topluluk Önünde Özgüven ile Konuşabilme, Diksiyon, Hitabet Sanatı”, “Ses, Soluk”, “Storytelling”, "Yöneticinin Sahne Sanatı”, “Sosyal İletişimde Öfke Kontrolü ve Çatışma Yönetimi”, “Zor İnsanlarla Başa Çıkabilme”, “Takım Çalışması ve Motivasyon”, “İş Hayatında ve Sosyal Yaşamda Profesyonel İmaj” ve “Telefonda Hizmet Kalitesi” programları adları altında toplamıştır.
Seçen halen, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi’nde (EDU) “Hikayeleştirerek Anlatma (storytelling) ve Yöneticinin Sahne Sanatı” eğitimleri yanı sıra, Başkent İletişim Akademisi’nde “Beden Dili, Spikerler için Beden Dili, Topluluk Önünde Konuşma-Diksiyon, Ses, Soluk” dersleri de vermektedir.

Hakan Deniz Eren

1970 yılında İstanbul’da doğdu. Saint Joseph Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi.

Profesyonel hayatına Pay Menkul Değerler ‘de kurucu Ortak olarak başladı. Migros ve Carrefour ‘da Pazarlama ve Müşteri ilişkileri Yöneticiliğinin ardından sahip olduğu işletmede 3 yıl boyunca yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere ticari faaliyetlerde bulundu. 2007 yılında profesyonel yönetciliğe geri dönüş yaparak hizmet sektörünün lider firmalarından ISS Tesis Yönetim Hizmetleri ,Pronet Güvenlik Hizmetleri ve Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri şirketlerinde üst düzey yöneticilik yaptı. Dijital Sektörünün uluslararası faaliyet gösteren en köklü şirketlerinden biri olan Mobilera Holding bünyesindeki Boom Dijital Pazarlama şirketinin Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir.

Profesyonel görevleri dışında çeşitli sertifika ve eğitim programlarında başta Perakende, Satış ve Pazarlama, İletişim,İkna, Mağazacılık, Liderlik, Stratejik planlama, Zaman yönetimi,Girişimcilik olmak üzere Eğitmen olarak yer almaktadır.
Ayrıca çeşitli şirket ve kuruluşlara stratejik planlama, iş geliştirme ve iletişim danışmanlığı hizmetleri vermektedir. Hakan Deniz Eren’in müşterileri arasında CarrefourSA, EnerjiSA,Türk Telekom, Ünilever, Gratis, TeknoSA, Kiğılı, Vestel, Sedaş, Four Sesons Otelcilik, Beypiliç, İstanbul Ağaç A.Ş. gibi sektörünün önde gelen firmaları yer almaktadır.
Fransızca ve İngilizce bilmekte olup evli ve bir çocuk babasıdır.

Vizyonumuz

Hizmetler sektöründeki profesyonellerin kişisel gelişimlerini yükseltme yolunda Türkiye'nin yenilikçi ve öncü şirketlerinden biri olmak

Misyonumuz

Satış dünyasında kişisel gelişim enstrümanlarını da kullanarak gerek e-eğitim, gerekse sınıf eğitimlerinde değer yaratan, öğrenme isteği uyandıran ve öğretilenlerin gerçek hayatta uygulanabileceği ve bunların ölçülebileceği gelişim sistemleri yaratan bir fabrika olmak.

Değerlerimiz

İletişim Becerimiz

Çevremizle etkin iletişim kurarken karşımızdaki kişinin/kişilerin düşüncelerini anlamaya çalışarak ve etkin dinleyerek en uygun çözümü üretmeye çalışırız.

Yaratıcılık Gücümüz

Bilgiye ulaşırken ve kullanırken, elde ettiğimiz sonuçları sorgulayarak ve düşünceyi geliştirmek adına aldığımız bilgileride sürekli yorumlayıp analiz ederek alışılmış kalıpların ötesine geçmeyi hedefleyerek çalışırız.

Odaklanma Yeteneğimiz

Tüm enerjimizi, odaklanmamızı ve bilgi birikimlerimizi en etkin biçimde amaca giden yolda kullanmaya çalışırız.

Değer Katma İsteğimiz

Çözümlerimizi bilimsel esaslara ve şirket kültürüne dayanarak oluştururuz. Bu sayede bakış açısını geliştirmeye ve farklılıkları göstermeye çalışırız.

Çalışmak, Çalışmak, Çalışmak

Değerlerimizi gerçekleştirmek için çalışırız ve bunu hergün yaparız.