Hakkımızda

E-SATISFACTORY Mayıs 2007 tarihinde satış profesyonelleri tarafından kurulmuş bir satış eğitim şirketidir.

Satışın dehası olarak dünyaca tanınan, ülkemizde de "Satışın Kutsal Kitabı", "Satışın Kırmızı Küçük Kitabı" "Evet! Tarzı" ve daha birçok kitabı bulunan yazar, eğitmen ve TrainOne online eğitim sisteminin kurucusu Jeffrey Gitomer ile lisans anlaşması yaptık. (Jeffrey Gitomer 2009 yılında Business Week tarafından dünyanın en iyi on satış gurusu arasında gösterilmiştir.)

Aykut Yalçın

ODTU Gıda Mühendisliği'ni 1994 yılında bitirdikten sonra satış sektöründeki farklı sektörlerde ulusal (Superonline) ve uluslararası şirketlerde (Coca-Cola, Danone, Allied Domecq, Altra Optik), tüm satış kanallarında (Bayi Yönetimi, Zincir Mağazalar Yönetimi, Dış Ticaret, Çağrı Merkezi operasyon kurulum ve yöneticiliği) pozisyonlarında görev aldı. Farklı sektörlerde başarılarıyla, satışın ürün temelli değil, ilişki, eğitim ve tutum temelli olduğunu tecrübe etti.

Çalıştığı kurumlarda insan kaynaklarıyla birlikte mükemmel işler yaratmada temel sebebin beceri veya yetenekler dışındaki kişisel özellikler olduğu konusunda projeler yürüttü.

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde MBA programını tamamlayıp, bu işin gri renklerini öğrendi. Satış yönetiminin etkinliğinin arttırılması amacıyla Kurumsal Karne Süreç Yöntemleri konusunda yüksek lisans tezi yazdı. Amerika'da bir organizasyon geliştirme programında "Satış Takımı Performansına İvme Kazandırmak" üzerine eğitim aldı. Yine Amerika' da Çağrı merkezi yönetim sanatı ve Telefonda satış üzerine e-öğrenme sistemi eğitimleri aldı. IACET onaylı koçluk eğitimini tamamladı.

Jeffrey Gitomer'den satışa dair hayat dersleri ve tutum hakkında hakkında dersler aldı. TrainOne ile Türkiye'de bir ortaklık kurulması konusunda Gitomer'i ikna etmeyi başararak satış eğitimlerinde yeni bir dönem başlattı.

Çalıştığı firmalarda eğitimler hazırladı ve in-house eğitimler verdi. Serbest Danışman olarak satış operasyonu ve çizgi altı pazarlama faaliyetleri ile ilgili çalışmalar yaptı.

2008 ve 2009 yılında ASTD tarafından karma eğitim (e-öğrenme ve sınıf iç) alanında en fazla satış artışı sağlayan birincilik ödülü alan program ile kişisel gelişimini ilerleterek, bakış açılarını değiştirebilecek bilgi seviyesine ulaşmayı başarmıştır.

Sabancı Üniversitelerinde yetenek geliştirme ve yönetici liderlik programlarında eğitmen olarak görev almaktadır. (“Financial Times Executive Education Customised Programs 2018” dünya sıralamasında 78. sırada yer alarak “Kuruma Özel Programlar” alanında dünya sıralamasına giren ilk Türk üniversitesi)

Aykut Yalçın’ın müşterileri arasında Samsung, Philips, Chemetall, Apple, Caterpillar, BMW, Türk Telekom, LG, Sony, HP, KIA, Hyundai, Avea, Hedef Filo, Renault, Symantec, Vdf, Avis, Otokoç, Ekol lojistik, Borusan Lojistik, Tatil sepeti, Callpex, CMC gibi 200’e yakın kurum vardır.

"Satıcı Kapıyı Kaç Kere Çalar?" adlı kitabın yazarıdır.

Ahmet Şahin Akbulut

Yönetici, Yönetim Danışmanlığı, Kişisel Gelişim ve İnsan Davranşları ile ilgilenmekte. Uzmanlık alanları insan Kaynakları, Eğitim Gelişim, Yönetim Bilimleri. Eğitim alanında ise İletişim, Diksiyon ve Beden Dili, Kişisel İmaj, Sunum Becerileri, Yönetim Becerileri, Eğitimcinin Eğitimi, İK ve Kişisel Gelişim konularında eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinde bulunmakta, Psikolog Master Coach Denis Birdoux, Carmen Todor, Sue Night'tan NLP, Beden Dili ve İnsan Psikolojisi gibi konularda eğitimler aldı. Ses sanatçısı ve TRT spikerleri Levent İnce, Elçin Temel, Ali İpin, Müge Oruçkaptan, Nuran Kutlubay, Celal Kadri Kınaoğlu’ndan Diksiyon, Spikerlik ve Beden Dili eğitimleri aldı. Harvard Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi ortak çalışması olan “Liderlik ve Yönetim Becerileri” eğitim programını başarıyla bitirdi.

Koçluk alanında ki özgün çalışmaları ile Kurumsal ve Yönetici Danışmanlığı faaliyetlerinde bulundu. İstanbul Gelişim Akademisi'nde Hizmet İçi Eğitim Birimi Müdürlüğü, Başarı Okulu Danışmanlık Şirketinde Genel Koordinatör olarak görev yaptı. Bir çok dergide yazıları çıkan Akbulut'un kişisel ve karakter gelişimi üzerine iki kitap çalışması bulunmakta. Özel ve kamu kurumlarının kariyer günlerinde konuşmacı olarak katılmakta.

Mustafa Kemal Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi ve Rektör Danışmanlığı görevlerinde bulundu. Bu süreçte Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ve yardımcılarının Danışmanlığını yaptı. Üniversitenin Protokol Müdürlüğü görevini yürüten Eğitimci, Senatör, Dekan ve İdari Kadro’ya Protokol Eğitimleri gerçekleştirdi. Yrd. Doç., Doç. ve Prof. Seviyesinde 490 akademisyenin katıldığı ortak akıl programı olan “Referans Fikirler Platformu”nun geliştirici, koordinatör ve yürütücülük görevini başarıyla sonuca ulaştırdı. 2012 Şubat ayından bu yana AssisTT İK Eğitim ve Gelişim Müdürlüğü’nde Mesleki ve Yetkinlik Gelişim Yöneticisi olarak görevini sürdürmektedir.

Yönetim Biliminin Modern söylemlerinden olan 3 şapkalı yönetici kavramını üzerinde taşıyan bir çalışan. Bu üç şapka,

  • Kamu
  • Özel Sektör.
  • Sivil Toplum'dur.

Ahmet Şahin Akbulut bu üç alanda da görev alarak Kamunun disiplinini, Özel Sektörde çalışarak agresif ve kar odaklı yönetsel yaklaşımı ve Sivil Toplum alanında görev alarak işe ve yönetime insan odaklı yaklaşımı bir araya getirmiştir.

Güler Oral

İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezundur. Üniversitede okurken Türk Hava Yolları A.O’ da başladığı kariyerini 2009 yılında aynı kurumdan emekli olarak tamamlanmış ve sırası ile aşağıda belirtilen iş deneyimini kazanmıştır. 1989-2001 yılları arasında Türk Hava Yolları A.O. Uçuş İşletme ve Eğitim Başkanlıklarında Kabin Amiri ve Eğitmen olarak görev yapmış bu görevlerin yanı sıra Eğitim bölümünde yöneticilik yapmıştır. Kalite Yönetim Sistemlerinin yürütülmesinde rol almış, iç denetçilik yapmış ve kalite sistem eğitimleri vermiştir.

Çeşitli otellere, tekstil firmalarına, enerji, iletişim, dayanıklı eşya ve ulaşım sektörüne kişisel gelişim, kalite sistem ve hizmet sektörüne yönelik eğitimler tasarlamakta ve bu eğitimleri vermektedir. Lufthansa (acil durum eğitimleri), IATA (International Air Transport Association), KALDER (Türk Kalite Derneği), Ulaştırma Bakanlığı, ODTÜ ’nün verdiği çok sayıda eğitim programlarında eğitim almış, Can ve Ersan Gürzap tarafından Doğru ve Etkili Konuşma konusunda Eğitmen olarak yetişmiştir.

Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden 16PF Kişilik Envanteri Yorumlama eğitimi almıştır.

Marmara Üniversitesi İşbirliği ile Öğretim Üye ve Yardımcılarının “Eğiticilerin Eğitimi” Projesi ve Etkileşimli Görsel Tasarım Eğitim Atölyesi Proje Tasarımı ve Yönetimi Projelerinde Eğitmen olarak görev almıştır.

Hizmet sektöründe müşteri ve çalışan memnuniyetini artırmayı hedefleyen pek çok projede bizzat görev almıştır, çalıştaylar, bayi toplantıları gerçekleştirmiştir. Çeşitli üniversiteler ile proje bazlı eğitimler gerçekleştirmekte, şirketlere eğitim içeriği oluşturma kapsamında danışmanlık vermekte ve aynı zamanda şirket içi eğitmenleri yetiştirerek danışmanlık vermektedir.

ICF Onaylı Koç (Adler Ekolü)

Vizyonumuz

Hizmetler sektöründeki profesyonellerin kişisel gelişimlerini yükseltme yolunda Türkiye'nin yenilikçi ve öncü şirketlerinden biri olmak

Misyonumuz

Satış dünyasında kişisel gelişim enstrümanlarını da kullanarak gerek e-eğitim, gerekse sınıf eğitimlerinde değer yaratan, öğrenme isteği uyandıran ve öğretilenlerin gerçek hayatta uygulanabileceği ve bunların ölçülebileceği gelişim sistemleri yaratan bir fabrika olmak.

Değerlerimiz

İletişim Becerimiz

Çevremizle etkin iletişim kurarken karşımızdaki kişinin/kişilerin düşüncelerini anlamaya çalışarak ve etkin dinleyerek en uygun çözümü üretmeye çalışırız.

Yaratıcılık Gücümüz

Bilgiye ulaşırken ve kullanırken, elde ettiğimiz sonuçları sorgulayarak ve düşünceyi geliştirmek adına aldığımız bilgileride sürekli yorumlayıp analiz ederek alışılmış kalıpların ötesine geçmeyi hedefleyerek çalışırız.

Odaklanma Yeteneğimiz

Tüm enerjimizi, odaklanmamızı ve bilgi birikimlerimizi en etkin biçimde amaca giden yolda kullanmaya çalışırız.

Değer Katma İsteğimiz

Çözümlerimizi bilimsel esaslara ve şirket kültürüne dayanarak oluştururuz. Bu sayede bakış açısını geliştirmeye ve farklılıkları göstermeye çalışırız.

Çalışmak, Çalışmak, Çalışmak

Değerlerimizi gerçekleştirmek için çalışırız ve bunu hergün yaparız.